سفارش تبلیغ
صبا
فروشگاه اینترنتی روم-دکور
چون کارها همانند شود یکى را بر دیگرى قیاس کردن توانست و پایان آن را از آغاز دانست . [نهج البلاغه]
لوگوی وبلاگ
 

آمار و اطلاعات

بازدید امروز :17
بازدید دیروز :67
کل بازدید :426875
تعداد کل یاداشته ها : 48
97/9/23
7:49 ص
موسیقی

از جمله کارهاى تعقیباتى،درود و صلوات فرستادن بر نیکان وزبده‏هاى کمال بشرى،و لعن و نفرین بر مظاهر شرک و پلیدى وسردمداران کفر و ستم است.

در آنچه به عنوان دعاهاى تعقیب آمده،هم به موارد متعددى از«صلوات‏»بر مى‏خوریم،همه به مواردى از لعن و این،گوشه‏اى از تولى‏و تبرى در یک مکتب زنده و جهت‏دار است.

صلوات‏ها که نقل شده به جاى خود.حتى در نمونه‏هاى فراوانى،خود«اللهم صل على محمد و آل محمد»،به عنوان یکى از تعقیبات‏نمازها بیان شده است.

اما در مورد لعن:امام باقر(ع)مى‏فرماید:

«اذا انحرفت عن صلاة مکتوبة فلا تنحرف الا بانصراف لعن بنى‏امیة‏» (8) هر گاه نماز واجب را تمام کردى،جز با لعن بنى امیه،از جاى خودحرکت نکن.

چرا که آن دودمان ننگین و تبهکار،نمونه طاغوت‏ها و از بارزترین‏چهره‏هاى مخالفت‏با خط رهبران معصوم و آل پیامبر بودند و مستحق‏هر گونه نفرت و نفرین!

امام صادق(ع)در پى هر نماز،به چهار مرد و چهار زن(که ازدشمنان سر سخت مقام مامت‏بودند)لعن و نفرین مى‏کرد. (9) چه زیباست اسلامى که در کنار برنامه‏هاى عبادى و الهى خویش،بیزارى از ستمگران و مفسدان و طاغوت‏ها را هم جزء برنامه‏هاى خود،ساخته و نماز و عبادات و حج آن،همراه با برائت و اعلام تنفر از کفار ومشرکان و منافقان است. (10 پس تعقیبات نماز،برخوردار از نوعى فریاد لعنت‏بر دشمنان خدا ومخالفان خط رهبرى الهى است.

                                                        

اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد و آل محمد
87/2/18::: 1:49 ع
نظر()
دعا ،
  
  
  • کد نمایش افراد آنلاین